Ürün Razer Kraken Chroma V2 7.1

Ridade

Moderator

geekbuying-Razer-Kraken-7-1-Chroma-V2-USB-Gaming-Headset-452285-.jpg

*Razer Kraken kaslı görünümüyle dikkat çeken bir kulaklık. Elinize aldığınızda fark ettiğiniz ilk şey kulaklığın hafifliği oluyor. Plastik malzemenin hakim olduğu ürün, kumaş kaplı 2m metre kablosu ve altın kaplama USB girişi ile yaklaşık 340gramlık bir ağırlığa sahip. Nispeten hafif olması kalitesiz hissiyatı uyandırsa da bükmeye çalıştığınız vakit diri yapısını sürdürebiliyor oluşu bu yanılgıyı kırıyor.

razer-kraken-7-1-gaming-headset-041.jpg

*Kulaklığın sol tarafındaki oldukça iyi bir şekilde kamufle edilmiş mikrofona gelelim. İhtiyacınız olduğu zaman çekip uzatabildiğiniz dijital mikrofon kamufle edilme şekli itibarıyla esnek bir yapıya sahip. Üzerinde bulunan buton sayesinde de ayar menüsüne girmeden mikrofonu devre dışı bırakabiliyorsunuz.

*Uzun oyun maratonlarında oldukça önemli bir rol üstelenen pedleri değerlendirmek gerekirse şahsen küçük bulduğum pedlerin kulağınızı içerisine ucu ucuna alması yüzünden 2-3 saat sonunda terletmese de rahatsızlık verdiğini söyleyebilirim. Kaliteli derimsi malzemeyle kaplı ve bir miktar sert değiştirilebilir pedlerin oldukça iyi bir ses izolasyonu sağladığını da belirtmek gerek.

8888250925086.jpg

*Oyun performansına geldiğimizde ise Kraken’ın yazılımsal surround sistemine sahip olmasına rağmen muazzam bir deneyim yaşattığını söylemem gerekiyor. Synapse 2.0 ile kalibre ettiğiniz surround sistemi oyunlarda oldukça net bir yön tarifi sağlıyor; hangi sesin nereden geldiği net bir şekilde seçilebiliyor. Birçok oyunda test ettiğim kulaklık özellikle Call of Duty: Advanced Warfare’ da beni oldukça etkiledi. Başarılı surround performansı sayesinde yanınızdan geçen askeri araçların ve silahların sesleriyle oyunun evrenine dalmanızı sağlıyor diyebilirim.

C0d36LyUQAAFbFn.jpg

Açıkçası ben bir League of Legends oyuncusu olduğum için mikrofona daha çok önem veriyorum. Oyun içinde takımınızla iletişim kurmak gerçekten işe yarıyor... :)