Fıkra Hayvan Fıkraları

Selçuk ÇAKIRCA

Moderator
Yönetici
Web sitesi
www.bilgilendim.com

Şerefsiz Kedi

Adamın birinin evine bir kedi musallat olmuş. Adam ne yaptıysa kediyi evden uzaklaştıramamış. Bunun üzerine kediyi alıp uzak bir yere götürmeye karar vermiş. Kediyi götürmüş götürmesine ama 5 saat sonra kedi geri gelmiş. Bunun üzerine adam daha uzak bir yere götürmüş kediyi. Kedi bu sefer geç te olsa 7-8 saat sonra çıkagelmiş. Adam iyice sinirlenmiş. Almış kediyi mesafesi uzak, yolları karmakarışık bir yere götürmüş ve bırakmış. Fakat bu sefer dönüş yolunda kendisi kaybolmuş. Bunun üzerine adam evi aramış ve karısına sormuş.
– Hanım kedi eve geldi mi?
– Geldi bey, çok oldu sen nerelerdesin?
– Söyle o şerefsize gelsin beni alsın :)

https://www.komikfikralar.org/serefsiz-kedi.html/

Selçuk ÇAKIRCA

Moderator
Yönetici
Web sitesi
www.bilgilendim.com

Köpek, Leopar ve Maymun

Adamın biri Afrika’da safariye çıkarken yanına minik köpeğini de almış.
Minik kö…pek bir gün ormanda dolaşıp, kelebekleri kovalar, çiçekleri koklarken kaybolduğunu fark etmiş.
Ne yapacağını düşünürken bir de bakmış ki karşıdan bir leopar geliyor ve
belli ki günlük yiyeceğini arıyor. “Şimdi başım dertte” diye düşünmüş minik
köpek. Etrafına bakmış, yerde kemik parçalarını görmüş. Hemen arkasını leoparin geldiği yere dönerek kemikleri kemirmeye başlamış, bu arada da arkadaki hareketi kestirmeye çalışıyormuş.
Leopar tam saldıracakken minik köpek kendi kendine konuşmuş;
-Ne kadar lezzetli bir leoparmış. Acaba etrafta bundan bir tane daha varmı?
Bunu duyan leopar bir anda donmuş kalmış ve en yakındaki ağaca tırmanarak
dalların arasına saklanmış. “Tam zamanında kurtardım yoksa bu köpeğe yem
olacaktım” diye düşünmüş leopar.
Bütün bunlar olup biterken bir başka ağacın üstündeki bir maymun olanları izliyormuş. Bildiklerini kullanarak bundan sonra leopardan kurtulabileceğini düşünmüş. Leoparın yanına giderek neler oldugunu anlatmış.
Leopar kopeğin yaptıklarına çok sinirlenmiş ve maymuna “Atla sırtıma, gidip şunu yakalayalım” ,demiş.
Ancak minik köpek neler oldugunu ve leoparın sırtında maymunla birlikte süratle kendisine yaklaştığını fark etmiş.
“Şimdi ne yapacağim” diye düşünürken kaçmaya teşebbüs etmemiş.
Bunun yerine arkasını leoparın geldigi yöne dönerek, kemikleri kemirmeye devam etmiş. Tam leopar saldıracakken yine kendi kendine konuşmuş;
-Bu aptal maymun da nerede kaldı? Yarım saat önce bir leopar daha getirsin
diye gönderdim, hala haber yok!

https://www.komikfikralar.org/kopek-leopar-ve-maymun.html/

Selçuk ÇAKIRCA

Moderator
Yönetici
Web sitesi
www.bilgilendim.com

Oruçlu Tilki ( Hayvan Fıkrası )

Tilki ormanda gezerken bir ağacın dalına asılı bir geyik budu görür . Hemen yaklaşır ama sonradan şüphelenir , etrafı iyice incelediğinde anlarki bu bir tuzaktır . Biraz geriye giderek yatar ve beklemeye başlar . O sırada kurt gelir ve geyik budunu görür tabi yatan tilkiyi de . Sorar sen burda ne yapıyorsun , hiçç der tilki yatıyorum . Ama orda geyik budu var neden yemiyorsun , Oruçluyum bugün ondan yemiyorum der tilki . Bunun üzerine kurt o zaman ben yiyebilirim der , tilki tabi ne demek der . Kurtun geyik buduna saldırmasıyla tuzak olan bombanın patlaması bir olur . Kurt 10 metre öteye fırlamıştır ve kan revan içindedir . Tilki hemen gelir ve afiyetle budu yemeye başlar . Kurt kafasını zor zahmet kaldırıp lan şerefsiz hani oruçtun sen der , Tilki az önce top patladı duymadın mı der …

https://www.komikfikralar.org/oruclu-tilki-hayvan-fikrasi.html/

Selçuk ÇAKIRCA

Moderator
Yönetici
Web sitesi
www.bilgilendim.com

Eşşek arısı

Adamın biri ormanda yürüyormuş. Karşısına tanımadığı bir hayvan çıkmış. Demiş ki sende kimsin? Hayvan:
– Ben katırım demiş, annem eşşek, babamda attır. Adam :
– Hımmm, bayaaa bir ilginç demiş. Biraz daha devam etmiş. Yeni bir hayvan daha görmüş. Sen de kimsin demiş?
– Ben bir kurt köpeğiyim. Babam kurt, annem köpektir. Adam yine şaşırmış. Biraz daha gitmiş. Yeni bir hayvan daha çıkmış karşısına. Peki ya sen kimsin?
– Ben bir eşşek arısıyım demiş hayvan. Adam dayanamamış veee,
– Yürü git lennn demiş :)

https://www.komikfikralar.org/essek-arisi.html/