• Telif hakkı vb. durumlarda bilgi@bilgilendim.com mail adresine mail atılması halinde hızlıca incelenip, gerekli işlemler yapılacaktır. Şuan açılmasını istediğiniz konuları bilgi@bilgilendim.com mail adresine iletebilirseniz. En kısa sürede açılacaktır.

C# Çözüldü - C# ‘ta İmzalanırken Hata Oluştu Çözümü

bilgilendim

Administrator
Yönetici
Merhaba Arkadaşlar,

imzahatac.jpg


C# yaptığınız uygulamayı görmek için Çalıştır (Start) dediğinizde yukarıdaki gibi bir hata ile karşılaşırsanız çözümü çok basit.


SignTool reported an error – The signer’s certificate is not valid for signing sorunu, Visual Studio’nun publish ederken kullandığı pfx dosyasının (key) süresinin geçmesinden kaynaklanmaktadır. Bu sorunu çözmek için yeni bir sertifika oluşturmanız sorununuzu çözecektir.Şayet isterseniz, sertifika kullanmak zorunda değilsiniz.

Proje’nin üzerinde mouse sağ tuş özellikler deyip; İmzala (Signing) kısmına gelelim.

proje1.jpg
proje2.jpgBurada ClickOnce manifest’in altındaki listbox’da sertifika görünecektir. Eğer kullanmak istemiyorsanız 2 nolu işaretli alandaki “Sign the ClickOnce manifest” (ClickOnce bildirimlerini imzala) Checkbox’ının işaretini kaldırın.

proje3.jpg


Ya da ” Create Test Certificate ” butonuna basarak yeni bir sertifika oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki gibi sizden parola belirlemeniz istenecektir. İki defa parola yazıp, sertifikanızı oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz parolayı unutmamanız her zaman yararınıza olacaktır.

proje4-300x131.jpg
 
Üst Alt